Design ÖvrigtGunnar Nylund
1240755
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, gasellhuvud, rörstrand, 1900-talets mitt, ed 83/200.

GUNNAR NYLUND, gasellhuvud, Rörstrand, 1900-talets mitt, ed 83/200.

Stengods, bockhuvud, brun glasyr, signerad R SWEDEN GN 83/200. Höjd 42 cm inkl svartlackerad träsockel.

Sockeln med slitage.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Slutpris
8 200
796
942
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
9
7 aug 20:46
8 200 SEK
8
7 aug 20:45
8 000 SEK
9
7 aug 20:45
7 801 SEK
8
7 aug 20:44
7 200 SEK
7 aug 19:34
7 000 SEK