Design ÖvrigtGunnar Nylund
1240757
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, figuriner, tre stycken. rörstrand, 1900-talets mitt.

GUNNAR NYLUND, figuriner, tre stycken. Rörstrand, 1900-talets mitt.

Pingviner. Höjd 14-25 cm.

Obet slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V24

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 2 timmar
4 200
408
485
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 4 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (11 bud)
2 aug 19:03
4 200 SEK
2 aug 19:03
4 000 SEK
2 aug 19:02
3 200 SEK
2 aug 19:02
3 000 SEK
1 aug 19:48
2 600 SEK