Design ÖvrigtGunnar Nylund
1240760
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, skulptur, koala med unge, rörstrand 1900-talets mitt.

GUNNAR NYLUND, skulptur, koala med unge, Rörstrand 1900-talets mitt.

Stengods, grön glasyr, signerad R SWEDEN G.N. 55/100. Höjd 22 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Slutpris
4 644
451
533
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
10
7 aug 19:41
4 644 SEK
7 aug 19:41
4 444 SEK
7 aug 19:34
4 400 SEK
9
7 aug 19:34
4 200 SEK
7 aug 19:33
4 000 SEK