Design ÖvrigtGunnar Nylund
1240766
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, vaser, 2 st, rörstrand, 1900-talets mitt.

GUNNAR NYLUND, vaser, 2 st, Rörstrand, 1900-talets mitt.

Chamotterat stengods, rektangulära med hänklar, gul glasyr, stämpelmärkta. 19 x 9 cm, höjd 26,5 cm.

En vas med små mynningsnagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V24
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 7 timmar
1 600
155
185
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
5 aug 8:54
1 600 SEK
5 aug 8:54
1 500 SEK
5 aug 8:54
1 400 SEK
5 aug 8:54
1 300 SEK
1 aug 19:01
1 200 SEK