1146063
AMPEL, empirestil, 1900-talets första hälft.
Ampel, empirestil, 1900-talets första hälft.

Mässing, delvis patinerad. För sex ljus. Diameter ca 50, höjd ca 58 cm.

Slitage, smärre skador och lagningar, smuts.

Utropspris
2 500 SEK