BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Beslag och trissor av mässing. Oval form. Sargen med låda. Otydligt märkt med bläck på lådfrontens undersida (A Lundelius?). Längd 75, bredd 48, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Delvis senare beslag. Smärre slitage, obetydliga skador. Lås ej i funktion.

Utropspris
10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

135. India Mahdavi, matbord, "Double Diagonale", formgivet inför ett projekt tillsammans med Firma Svenskt Tenn år 2022.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK