1227295
TOBAKSBURK SAMT URNA, Biedermeier, sannolikt Tyskland, 1800-talets första hälft.
Tobaksburk samt urna, biedermeier, sannolikt tyskland, 1800-talets första hälft.

Tobaksburk med lock samt urna av målad metall, burken i form av tunna. Urnan med antikiserande figurer. Höjd ca 15-26 cm.

Skador och slitage.

Utropspris
2 000 SEK