1251542
LACKASK, lackarbete, Vishnyakov, Ryssland, 1870-tal.
Lackask, lackarbete, vishnyakov, ryssland, 1870-tal.

Miniatyrmålning på locket, målad motiv med trojka, invändigt stämplad. Mått 16x10,5 cm. Höjd 9 cm.

Slitage. Krackelyr. Nagg. Insidan där foliet har lossnat.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
3 000 SEK