1252430
LJUSSTAKAR, tenn, 7 st (2+2+2+1), 1800-tal.
Ljusstakar, tenn, 7 st (2+2+2+1), 1800-tal.

Henrik Philip Stickler, Helingborg, verksam 1813-1851, Mathias Norling, Jönköping, verksam 1828-1852/66, Nicklas Anström, Växjö, verksam 1817-1844, samt en okänd. H. 10-13,5 cm.

Bucklor, smärre skador, ett par saknar manschetter, smärre lagningar, kompletteringar.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
6 000 SEK