Madeleine Pyk – en samling F769

Bägare, silver, Kronstadt, 1700-talets förra hälft.

Invändigt förgylld, klockformad, på indragen fot, dekor av svängda knäckar. Höjd 10 cm, vikt 131,5 gram.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK