1257601
Barock
SkÅp, fredrik i:s tid, senbarock, 1700-talets första hälft.

SKÅP, Fredrik I:s tid, senbarock, 1700-talets första hälft.

Tudelat. Fanerat med alrot. Dörrpar med bakomliggande inredning av lådor, fack och glasat dörrpar. Nedtill med två lådor. Beslag av mässing. Bredd 186. Djup 56. Höjd 184 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Omarbetad och kompletterad inredning. Smärre fanerskador och lagningar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C2
Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
28 000
2 636
3 080
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
26 sep 19:35
28 000 SEK
26 sep 19:35
27 000 SEK
26 sep 19:33
26 100 SEK
26 sep 19:33
25 100 SEK
26 sep 19:33
25 000 SEK