1254329
TEKANNA MED LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Tekanna med lock, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Europeriserande dekor i Grisaille färger. Höjd 15 cm, längd 15 cm.

Ifyllda nagg och sprickor.

Proveniens

From the Toftager Collection, lot 316.

Utropspris
4 000 SEK