VASER, ett par, emalj på koppar. Japan, Meiji (1868-1912).

Balusterformade, kvadratisk, med hög avsmalnande hals, dekor av växter. Höjd 19 cm.

Slitage. Bucklor. En bottenplatta saknas.

Utropspris
2 500 SEK