Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

PARTI FÖREMÅL, fem delar, keramik samt lergods, bl.a. Songdynastin samt senare.

Bestående av:
Skål med vit glasyr,
Två skålar med brun glasyr
En mindre skål. Diameter 10,5-20 cm. Höjd på skulptur på ställ 15 cm.

Slitage. Nagg. Krackelyr. Mistor.

Utropspris
2 500 SEK