FAT, fem stycken, samt KOPP, porslin. Qingdynastin, 1700-1800-tal.

Bestående av:
Tre famille rose tallrikar, med motiv av antikviteter samt blommor. Diameter 22-22,5 cm.
En skålfat, dekor i underglasyrblått, med motiv av växter, diameter 16,5 cm.
1 fat, dekor av figurer i palatsmiljö, 16 cm (skador).
1 kopp med motiv av blommor, 7,5 cm.

Slitage. En med sprickor. Nagg. En med skador.

Utropspris
2 000 SEK