Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, solfjädermålning, tusch och färg på papper. Kina, tidigt 1900-tal.

Solfjäderformat, motiv av rockformation och växter, kalligrafi samt ett rött sigill. Bildmått ca 50x28 cm.

Ej examinerad ur ram. Slitage. Skador.

Utropspris
2 000 SEK