OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, solfjädermålning, tusch och färg på papper. Kina, tidigt 1900-tal.

Solfjäderformat, motiv av rockformation och växter, kalligrafi samt ett rött sigill. Bildmått ca 50x28 cm.

Ej examinerad ur ram. Slitage. Skador.

Utropspris
2 000 SEK