Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

PORSLINSFÖREMÅL, 6 delar, porslin. Qingdynastin, 1700-1800-tal samt Kina, 1900-tal.

Bestående av:
VAS, omgjord till bordslampa, dekor i underglasyrblått med motiv av drakar. Total höjd 33,5 cm.
2 vaser, kanton, med motiv av växter. Höjd 11 cm (nagg).
1 vas, med motiv av fåglar in natur, höjd 25 cm (nagg).
1 kopp med fat, kanton, med hovfigurer i palatsmiljö. Diameter på fat 13 cm.
1 skål, kalligrafi, diameter 10 cm (nagg).

Slitage. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK