VASER, 2 st, omgjorda till BORDSLAMPOR, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av fåglar samt figurer. Höjd på vas 25,5 cm.

Ej testad. Slitage. Ej examinerade inuti. Borrade. Nagg. Säljes i befintligt skick.

Utropspris
3 000 SEK