FAT samt TALLRIKAR, 8 st, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått samt famille rosefärger, med motiv av bl.a. djur, växter, blommor samt flodlandskap. Diameter 16,5-23 cm.

Slitage. Nagg. Flera med skador.

Utropspris
2 500 SEK