Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

PORSLINSFÖREMÅL, 4 delar. Qingdynastin samt senare, 1800-/1900-tal.

Bestående av:
Tre kantonföremål, i famille rosefärger, vas, tekanna samt gräddkanna, med motiv av bl.a. djur, växter och hovfigurer i palatsmiljö. Höjd 9-15,5 cm. (lock med skador).
VAS, dekor i underglasyrblått samt youlihong, med motiv av elegant kvinna i naturmiljö, med Kangxis märke. Höjd 10 cm.

Slitage. Nagg. En med skador.

Utropspris
1 500 SEK