1258415

VASER, två stycken, porslin. Kutani. Japan, 1900-tal.

Vaser, två stycken, porslin. kutani. japan, 1900-tal.

Heltäckande dekor av figurscener med shoguns och geishor. Höjd 25,5-35,5 cm.

Krackelyr, slitage.

Utropspris
3 000 SEK