1258418
VASER, två stycken, porslin. Sydostasien, 18/1900-tal.
Vaser, två stycken, porslin. sydostasien, 18/1900-tal.

Rektangulär, med bred skuldra uppsvängd hals, dekor i brunt av växter. Höjd 16,5 cm. En brunglaserad. Höjd 18,5 cm .

Krackelyr, slitage. Fotringsnagg. Den bruna med lagad mynning.

Utropspris
4 000 SEK