OKÄND KONSTNÄR, målning på duk. Kina, 1900-tal. Svenskt Tenn.

Tryckt och målad dekor av figurscen i landskap. Mått 52,5x135 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Inköpt på Svenskt Tenn, Stockholm, på 1900-talets mitt.

Utropspris
4 000 SEK