Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

KOMPANIPORSLIN, 9 delar, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95) samt 1800-tal.

Bestående av:
4 koppar med lock, total höjd 9-10 cm (skador).
1 såsbåt, längd 19 cm.
3 tallrikar, 23-23,5 cm (2 med lagningar).
1 saltkar, längd 9,5 cm.

Slitage. Nagg. Flera med skador.

Utropspris
2 000 SEK