PLAKETTER, ett par, porslin, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, Mått med ram 63x27,5 cm.

Ej examinerad baktill. Inga synliga skador. Slitage. Mistor. Krackelyr.

Utropspris
6 000 SEK