1262739
FAT på FOT, 5 st, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Fat på fot, 5 st, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av buddhistiska emblem, växter, drakar, blommor. DIameter 14-17,5 cm.

Slitage. Nagg. En med skador. 3 med sprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
1 500 SEK