1262899
BOJAN med LOCK, samt LAMPA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Bojan med lock, samt lampa, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Ovoid med dekor i underglasyrblått av antikviteter och blommor mot en fond av blommande körsbärsträd mot blå grund. Höjd 30 cm. Bojan monterad som lampa. Höjd med montering 30 cm.

Slitage, mistor.

Utropspris
2 500 SEK