TALLRIKAR, åtta stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-1800-tal.

Dekor i famille rosefärger och i underglasyrblått, med motiv av bl.a. blommor, växter, landskap. Diameter 22,5-23 cm.

Slitage. Skador på flera.

Utropspris
1 500 SEK