1266272
TALLRIKAR samt BÄRFAT, 37 st, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-1800-tal.
Tallrikar samt bärfat, 37 st, kompaniporslin. qingdynastin, 1700-1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av bl.a. flodlandskap, blommor, växter. Diameter ca 16-23 cm.

Flera med nagg och sprickor. 1 udda fat i flintgods medföljes. 1 skadat.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
12 000 SEK