1253032
TAKKRONA / TAKAMPEL, 1900-talets slut.
Takkrona / takampel, 1900-talets slut.

Mittskålen av glas, kronringen dekoreras av 6 ljusarmar och bandkransar. Kedupphängning. Diameter ca 60 cm. Total höjd ca 78 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
200 EUR