TAKKRONA / TAKAMPEL, 1900-talets slut.

Mittskålen av glas, kronringen dekoreras av 6 ljusarmar och bandkransar. Kedupphängning. Diameter ca 60 cm. Total höjd ca 78 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Utropspris
200 EUR