1258276
LJUSKRONA, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft.
Ljuskrona, sannolikt italien, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing och glas, olikslipade prismor. För sex ljus, en elektrifierad ljuspunkt. Diameter 45. Höjd 68 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
2 500 SEK