Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

Lisa Johansson-Pape, vägglampor, ett par modell 3054, Stockmann Orno 1950-tal.

Mässingsskaft med kupa i beigelackerad metall. Bär tillverkarens stämpel. Kupans längd 20 cm. Längd 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Formgivare

Utropspris
600 EUR