Bordslampa, modell 40-008, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.

Mörkgrå metall, skaft med trädetalj. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 45 cm. Skärmen diameter 16 cm.

Smärre slitage. Repor.

Utropspris
150 EUR