Golvlampor, 2 st, snarlika, Falkenbergs Belysning 1960-tal

Stomme av mässing. Delvis ställbar. Höj- och sänkbar. Höjd ca 85 - 130 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Ej funktionstestad. En mässingsbricka saknas i en av lamporna.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

60. Curtis Jeré, spegel, "Raindrop", Artisan House, USA, sannolikt 1960-70-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK