HOLGER JOHANSSON, taklampa, Westal, 1900-talets andra hälft.

För nio ljuspunkter, stomme av mässing, kupor av rökfärgat glas, diameter ca 75, höjd ca 120 cm

Ej funktionstestad. Slitage.

Utropspris
12 000 SEK