Heikki Turunen

(Finland, Född 1937)
Heikki Turunen
(Finland, Född 1937)

Heikki Turunen, bordslampa, modell modell 940-147, Stockmann Orno 1900-talets slut.

Mässing och akryl. Bär tillverkarens etikett. Höjd 55 cm. Diameter 38 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
200 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13