Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

Lisa Johansson-Pape, taklampa, reservdelar, 3 st, Stockmann Orno 1900-talets mitt.

Mässingsskaft. Längd 95 cm.
Metallskärmar, 2 st. Diameter 40 cm och 60 cm.

Ställvis omfattande slitage. Repor. Skruv saknas.

Formgivare

Utropspris
150 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13