1273571
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)
Lisa johansson-pape, taklampa, reservdelar, 3 st, stockmann orno 1900-talets mitt.

Lisa Johansson-Pape, taklampa, reservdelar, 3 st, Stockmann Orno 1900-talets mitt.

Mässingsskaft. Längd 95 cm.
Metallskärmar, 2 st. Diameter 40 cm och 60 cm.

Ställvis omfattande slitage. Repor. Skruv saknas.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
150 EUR