Aarre Aaltonen

(Finland, 1889-1980)
Aarre Aaltonen
(Finland, 1889-1980)

Aarre Aaltonen, bronsskulptur, signerad och daterad 1944.

Kvinnofigur. Höjd 32,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
440
4 985
459
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (15 bud)
2 jan 2021 19:57
440 EUR
8
2 jan 2021 19:57
420 EUR
2 jan 2021 19:57
400 EUR
8
2 jan 2021 19:56
380 EUR
2 jan 2021 19:56
360 EUR
8
2 jan 2021 19:56
340 EUR
2 jan 2021 19:53
320 EUR
2 jan 2021 19:36
300 EUR
1 jan 2021 21:07
220 EUR
1 jan 2021 14:08
200 EUR
28 dec 2020 10:51
185 EUR
23 dec 2020 19:47
175 EUR
22 dec 2020 22:50
160 EUR
21 dec 2020 18:57
150 EUR
21 dec 2020 17:22
30 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377