Ring, 18K vitguld, diamanter ca 0.44 ct tot, smaragd ca 5.46 ct. Importstämplad ITD, Esbo.

Franska stämplar.
Diamanternas mängd enl gravyr.
Diamanternas klarhet VS.
Smaragden 10,09 x 9,89 mm.
Storlek 18/57.
Total vikt 7,2 g.
Med certifikat.

Smärre slitage. Repor.

Utropspris
6 000 EUR