HÅRPRYDNAD, nefrit och metall. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

Skuren dekor. Nefrit med figurscen. Metall med fjäril. Längd 16,5 cm.

Slitage. Smärre bucklor. Smärre brisntingar.

Utropspris
2 000 SEK