1275110
Carl Michael von Hausswolff
(Sverige, Född 1956)
Carl michael von hausswolff, fotografi ur red series signerad a tergo.

Carl Michael von Hausswolff, fotografi ur Red Series signerad a tergo.

"Red On The Blood, Ekaterinburg, 2010". C-print monterad på aluminium och ramad utan glas, 194 x 134 cm inklusive ram.

Spridda ytliga repor.
Repa ca 30 mm i det svarta partiet.
Smärre slitage.
Ram med slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C11
Proveniens

Galleri Niklas Belenius, Stockholm.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
25 000 SEK