1207166
Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Fat, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av fyrkloade drakar som jagar den flammande pärlan. Diameter 38,3 cm.

Sprickor, mistor, nagg.

Slutpris
6 700
664
808
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
16 jan 19:49
6 700 SEK
16 jan 19:49
6 500 SEK
10 jan 21:43
5 200 SEK
10 jan 19:19
5 000 SEK
10 jan 18:31
4 200 SEK