Arts of Asia

148 föremål
Miniatyrskåp, Japan, Meiji, omkring år 1900.
Slutpris
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FIGURER, 4 st, buddhor, ostasien, troligen 1800-tal.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Feng Zikai, album, Kina.
Utropspris
35 000 SEK
Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Slutpris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vas, porslin, Japan, Meji (1868-1912).
Slutpris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Smörsnäcka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Slutpris
4 611 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Slutpris
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Urna med lock, porslin. Kina, 1900-tal.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Slutpris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Väggrelief, förgyllt trä. Kina, 1900-tal.
Slutpris
3 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Krukor, tre stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Slutpris
6 680 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Inro, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Slutpris
5 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Samling, fem delar, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Slutpris
4 622 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skål på fot, porslin, Qingdynastin, sent 1800-tal.
Slutpris
1 888 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Praktvas, porslin. Kina, modern tillverkning.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Slutpris
6 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Terrin med lock, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Slutpris
3 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Textil, broderat siden, Kina, 1900-tal.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVVAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Utropspris
2 000 SEK
Skålfat samt skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Slutpris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TERRIN med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal.
Slutpris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Kruka, keramik. Sydostasien, 16/1700-tal.
Slutpris
18 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
RAKFAT, porslin. Japan, 1700/1800-tal.
Slutpris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Slutpris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Färgträsnitt, 5 st, Japan, 1800-tal.
Slutpris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Slutpris
7 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Figurin, blanc de chine. Kina, 1900-tal.
Slutpris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål, keramik, Songdynastin (960-1279).
Slutpris
10 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bricka, boxwood. 1800-tal.
Slutpris
7 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Zheng Yuke, född 1961. Färg och tusch på papper.
Slutpris
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Parti, fyra delar, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Buddha-staty, porslin, orientalisk.
Slutpris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Slutpris
2 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Väggpanel, förgyllt trä, Kina, 1900-tal.
Slutpris
5 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Slutpris
6 409 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Urna med lock, samt skål, keramik. Yuandynastin.
Slutpris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Slutpris
6 700 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Slutpris
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kopp, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skulpturer/figuriner, 2 st, grön sten. Kina, 1900-tal.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
Slutpris
10 508 SEK
Utropspris
4 000 SEK