1272936
VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Vas, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Balusterform med dekor i underglasyrblått föreställande en scen från palatslivet med ämbetsman framför en stor vikskärm. Höjd 30 cm.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V10

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar
6 008
594
720
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 6 208 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
15 jan 17:36
6 008 SEK
11 jan 13:46
5 000 SEK
10 jan 12:47
300 SEK