1279196
Figur, biskviporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Figur, biskviporslin. qingdynastin, 1700-tal.

Stående ämbetsman glaserad i aubergine, gult, grön och svart. Höjd 23 cm.

Obet slitage.

Slutpris
6 350
630
766
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
19 jan 20:25
6 350 SEK
19 jan 20:24
6 150 SEK
19 jan 20:24
6 000 SEK
19 jan 20:23
5 900 SEK
19 jan 20:23
5 700 SEK