1286157
Tedosa, porslin. samt vas, cloisonne, bl.a. Qingdynastin, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal, samt Kina, 1900-tal.
Tedosa, porslin. samt vas, cloisonne, bl.a. qingdynastin, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal, samt kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av fåglar samt blommor inom medaljonger, sexsidig, med sigillmärke. Höjd 15 cm.
Vas, cloisonne, med dekor av blommor samt fåglar. Höjd 20,5 cm.

Slitage. Glasyrspricka. Möjligen lagad vid bräm.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V6
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 500
149
181
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
9 jan 16:55
1 500 SEK