1268392
Vas, porslin. Kina, sen Qingdynastin, omkring 1900.
Vas, porslin. kina, sen qingdynastin, omkring 1900.

Dekor i underglasyrblått samt med geglasyr. Höjd 40,5 cm. Diameter 25 cm.

Gulnad krackelyr. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V9

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 850
18 657
2 251
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (29 bud)
9
19 jan 19:13
1 850 EUR
10
19 jan 19:13
1 800 EUR
9
19 jan 19:13
1 650 EUR
10
19 jan 19:13
1 600 EUR
9
19 jan 19:12
1 550 EUR