Utagawa Kuniyoshi, färgträsnitt, 2 st, Japan, "Biographies of Wise Women and Virtuous Wives", 1800-tal.

"Terute-hime" från Biographies of Wise Women and Virtuous Wives, bildmått 33,5x23 cm.

"Tora Gozen", 33,5x23 cm.

Ej examinerade ur ram. Smärre skador.

Utropspris
2 000 SEK